Návod na Twitter - NewGo.cz

Návod na Twitter

Jak na TWITTER – základní manuál

1. krok – založení vlastního profilu

Po příchodu na domovskou stránku sociální sítě www.twitter.com stačí jen vyplnit přihlašovací údaje a kliknout na sign up (zaregistrovat se):

2. krok – potvrzení vašich osobních údajů a vytvoření účtu

Zkontrolujte pečlivě své údaje, vymyslete si své uživatelské jméno, pod kterým budete vystupovat, případně změňte heslo. Kliknutím na „create my account“  bude konečně váš profil vytvořen.

 

3. krok – základní orientace

Kliknutím na logo Twitteru (s modrým ptáčkem) v levém horním rohu se dostaneme na vaši domovskou stránku. Nahoře ve světle žluté liště vás Twitter informuje, že vám zaslal potvrzovací mail – můžete si ho nechat poslat znovu, pokud nedošel (resend) nebo mail změnit (update). Na mail vám přijde potvrzení o vytvoření účtu s odkazem, na který kliknete. Od té doby jste plnohodnotným uživatelem Twitteru využívající všechny jeho služby.

Home – vaše domovská stránka;  pokud někoho sledujete, můžete zde vidět jejich příspěvky (podobně jako na Facebooku)
Profile – váš profil,  který můžete editovat pomocí „edit your prifile“ (nahrát si například svou fotku); vidíte zde své vlastní příspěvky a příspěvky lidí, kteří vás zmínili (opět můžeme přirovnat k vaší zdi na Facebooku)
Messages – zprávy, služba zasílání soukromých zpráv
Who To Follow – koho sledovat; zde vám Twitter navrhuje, koho můžete sledovat podle zájmů (browse interests) a můžete zde také najít své přátele například přes váš gmail (find friends)
Search – klasické vyhledávací řádek, můžete zde zadat, co vás zajímá a Twitter to vyhledá ve svých příspěvcích, uživatelích

 

4. krok – jak nás najdete

Do vyhledávacího řádku zadáte @newgocz .  Kliknete na follow (sledovat) a už nás máte ve svých following (lidech, které sledujete vy) a stáváte se našim follower (sledovatelem/fanouškem).

Když se vrátite na svou domovskou stránku (home), už vidíte naše tweets (příspěvky). Stejným způsobem můžete najít i další zajímavé lidi/stránky/místa, které chcete sledovat a mít o nich přehled.

Doporučejeme vám například:

@NewTravelcz
@iDNES_zpravy
@CT24zive
@vtipy
@DenikSport
@CT4sport
@CeskeSvycarsko
@Jeseniky

5. krok – jak se zapojit do konverzace

Na vaší domovské stránce najdete okno s nadpisem What´s happening? / Co se děje? – ve 140 znacích (počet zbývajících znaků vidíte vedle tlačítka Tweet) můžete napsat krátce, co vás zaujalo a připojit třeba fotku nebo odkaz.

Níže vidíte tweets (příspěvky) vašich přátel, které můžete dát do svých oblíbených (favorite), sdílet (retweet) nebo okamžitě ragovat/odpovědět (reply).

 

6. krok – další věci, které by vás mohly zajímat

Používání # - určitě jste si všimli užívání tohoto speciálního znaku, hashtagu #....tento křížek slouží pro snadnější dohledání příspěvků určitého druhu.  Pokud například píšete, že sedíte v kavárně na náměstí a jíte Marlenku, na konci příspěvku můžete dát #marlenka #namestisvobody …s hashtagy můžete různě experimentovat a tvořit si i své „tajné“ šifry, například se svými přáteli.

Používání @ -  užíváme jej v našich příspěvcích pro zmiňování … např. Jedeme s @newgocz do Českého Krumlova! Příspěvek je pak viditelný pro všechny, kdo @newgo sledují.

734 67 33 88
Po - Pá od 9 do 15 hod
info@newgo.cz
© 2011 – 2019 Virtual People s.r.o.
Poradíme vám
Slevy na e-mail
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím